Әлки хәбәрләре
  • Рус Тат
  • Әлки районы, Уяв: җитезләр һәм көчлеләр ачыкланды

    10 июль көнне Сихтермә-Хузангайда узган чуаш халкының милли бәйрәмендә фольклор коллективлар, сәнгатъ осталары чыгышларыннан тыш,  күп төрле спорт ярышлары да уздырылды. Сезнең игътибарга күп халык катнашында узган бәйгеләрнең җиңүчеләрен тәкъдим итәбез.

    Билбау көрәше 

    Үсмерләр арасында

    25 килограммга кадәр
    1 – Риваль Закиров ( Татар Борнае) 
    2 – Игорь Морелев  ( Сихтермә-Хузангай) 
    3 – Сәмир Закиров (Татар Борнае)

    30 килограммга кадәр 
    1  – Дмитрий Сульдин (Сихтермә-Хузангай)
    2  – Сергей Милаев ( Татар Борнае)  
    3  – Тимофей Гордеев (Сихтермә- Хузангай) 

    36 килограммга кадәр
    1  – Самат Абдуллин ( Түбән Әлки) 
    2  – Илгиз Камалиев ( Татар Борнае)
    3  – Айгиз Шәйхетдинов ( Чуаш Кичүе) 

    44 килограммга кадәр
    1  – Артем Калмыков (Иске Тахталы)
    2  – Вильдан Юнысов ( Базарлы Матак)
    3  – Инзил Насыйбуллин ( Ташбилге)

    52 килограммга кадәр
    1  – Альберт Рәхмәтуллин (Базарлы Матак) 
    2  – Ильяс Вафин ( Аксубай районы)
    3  – Нияз Җиһаншин (Чуаш Кичүе)

    57 килограммга кадәр
    1  – Алмаз Ганиев (Түбән Әлки) 
    2  – Руслан Сидоров (Татар Борнае)
    3  – Илсаф Хәйруллин (Әхмәт)

    62  килограммга кадәр 
    1 – Илдус Камалов (Аксубай районы)
    2 – Илзат Әхмәров (Базарлы Матак) 
    3 – Богдан Гыйльметдинов 

    70 килограммнан артык 
    1 – Илсаф Гатин (Татар Борнае) 
    2 – Данис Закиров (Татар Борнае) 
    3 – Фәнзил Хәмидуллин (Түбән Әлки)

    Абсолют батыр – Илзат Әхмәров

    Ир-атлар арасында 

    70 килограммга кадәр
    1 – Илназ Хәмидуллин (Базарлы Матак) 
    2 – Рәмзил Абдуллин (Ташбилге)
    3 – Рәмзил Насыйбуллин (Иске Чаллы)

    80 килограммга кадәр
    1 – Алмаз Хәмидуллин (Базарлы Матак)
    2 – Рәмис Миндубаев (Базарлы Матак)
    3  – Антон Кузников (Чистай районы) 

    80 килограммнан артык 
    1 – Руслан Нуретдинов (Базарлы Матак) 
    2 – Алмаз  Хафизов (Базарлы Матак ) 
    3 – Сергей Ярославлев (Иске Тахталы) 

    Абсолют батыр – Руслан Нуретдинов 
      
    Кызлар арасында 

    Реклама

    38 килограммга кадәр
    1 – Кира Смирнова (Сихтермә-Хузангай) 
    2 – Арина Гришина (Сихтермә-Хузангай) 
    3  – Зәлия Закирова (Татар Борнае)

    44 килограммга кадәр
    1 – Камилла Исмәгыйлова (Сихтермә-Хузангай) 
    2 – Мәдинә Мугинова (Татар Борнае) 
    3 – Аделина Храмцова (Түбән Әлки)

    60 килограммга кадәр
    1  – Арина Таймасова (Түбән Әлки)
    2 – Жасмин Сульдина (Сихтермә-Хузангай)
    3 – Елизавета Трофимова (Татар Борнае)

    Хатын-кызлар арасында 

    60 килограммга кадәр 
    1  – Ксения Ярославлева (Иске Тахталы)
    2  – Вероника Хәйруллина (Иске Тахталы)
    3 – Энҗе Абдуллина (Ташбилге) 

    Армреслинг  (кул көрәштерү)

    Ир-атлар арасында 
    1 – Ришат Ситдиков (Алексеевский районы)
    2  – Раил Исхаков (Базарлы Матак) 
    3 – Алексей Антонов (Чуашия республикасы) 

    Хатын-кызлар арасында 
    1 – Алия Ситдикова (Татар Борнае) 
    2 – Илүзә Вафина (Базарлы Матак)
    3 – Вероника Хәйруллина (Базарлы Матак) 

    Үсмерләр арасында 
    1 – Айнур Фаттахов (Карга)
    2 – Дмитрий Хвостов (Югары Колчурино) 
    3 – Фәнзил Хәмидуллин (Түбән Әлки)


    Гер күтәрү буенча 

    Ир-атлар арасында 
    1 урын – Газинур Фәттахов 
    2 урын – Айнур Маннанов 
    3 урын – Алексей Куприянов 

    Хатын-кызлар арасында 
    1 урын – Фәния Минһаҗева 
    2 урын – Илүзә Вафина
    3 урын – Алия Ситдикова 

    Үсмерләр арасында 
    1 урын – Айнур Фәттахов 
    2 урын – Дмитрий Хвостов 
    3 урын – Фанзил Хәмидуллин 

    Ветераннар арасында
    1 урын – Илшат Нуретдинов 
    2 урын – Сергей Леунов 
    3 урын – Рәмис Гәрәев 

    Бокс ярышы 

    Үсмерләр арасында 
    1 урын – Илдан Хәмитов 
    2 урын – Йосыф Гаджиев 
    3 урын – Ислам Фәсахов 

    Иң мөһим һәм кызыклы язмаларны Татмедиа Telegram-каналында укыгыз


    Нравится
    Поделиться:
    Реклама
    Комментарии (0)
    Осталось символов: